HØSTUKE PÅ HERMON HØYFJELLSSENTER
med buss fra Bergen
Velkommen til herlige høstdager i fjellet!
HØSTUKE PÅ HERMON
Velkommen til en opplevelsesrik uke på Hermon høyfjellssenter, vakkert beliggende i Sudndalen, øverst i Hallingdal. Her får du oppleve godt fellesskap, samlinger, tradisjonsrik mat, fantastisk natur og velvære i badelandet vårt. Denne uka tilbyr vi bussreise fra Bergen med vår flotte buss, Gledessprederen. Den er en av de beste på markedet og sørger for en komfortabel reise med gode seter, toalett og en hyggelig sjåfør opp til Hermon.
MATGLEDE
Hos oss på Hermon er maten en stor del av opplevelsen. Vi serverer hjemmelaget, tradisjonsrik kost i vår flotte spisesal "Opplevelsen" med panoramautsikt utover fjellet, dalen og vannet.
TURER OG AKTIVITETER
Hermon ligger midt i den storslåtte Skarvheimen, og omgivelsene er perfekt for både rolige spaserturer og lengre fjellturer. Flere formiddager er fri for program, slik at du kan utforske naturen på egenhånd. Vi har minigolf for dem som ønsker litt moro, og benker utendørs for de som ønsker å nyte solen. Badelandet vårt er åpent hver dag og tilbyr blant annet varmt boblebad, badstue, vannsklie, kanal og stupebasseng. Rekkverk ned i bassenget er også kommet på plass.
Det blir utflukter med bussen flere av dagene - en heldagstur og to halvdagsturer til spennende turmål. Dere som kjører egen bil benytter egen bil på disse turene.
DAGSPROGRAM
- Søndag: Vi henter deg fra oppsamlingspunktet og tar deg med på en behagelig busstur forbi fjorder og fjell. Vel fremme på Hermon serveres en deilig middag.
- Mandag: Vi starter uken med en formiddagstur i fjellet. Her blir det mulighet for en spasertur for de som ønsker det, før vi reiser tilbake til Hermon hvor lunsjen venter.
- Tirsdag: Denne dagen blir det en spennende heldagsutflukt med bussen.
- Onsdag: Halvdagsutflukt før lunsj.
- Torsdag: Denne dagen anbefaler vi deg et godt og varmt bad i badeland – eller en rusletur på dalens stier og veier hvor du kan nyte den flotte naturen.
- Fredag: Hjemreise med bussen etter en god frokost.
Vi ser frem til å ønske deg velkommen til en uforglemmelig uke på Hermon – der naturen, fellesskapet og roen gir rom for å lade batteriene og skape gode minner.
BUSSENS REISERUTE
| kl 12.00 | Hotell terminus |
| kl 12.15 | Åsane, busstopp v/rundkjøringen utenfor bensinstasjonen |
| kl 12.35 | Arna bussterminal |
| kl 14.00 | Voss |
PRISER
Pris med buss kr. 7800,- pr. pers.
(Inkluderer helpensjon, buss tur/retur, to halvdagsturer, en dagstur og inngang til badeland)
Enkeltromstillegg: Kr. 1000,-
Kjører dere selv: Fra kr. 6900,- pr. pers.
Det ble laget to TV-programmer om busstur til Hermon som du kan se her på Bedehuskanalen:
